Pavel Klouček

Pavel Klouček

Narozen: 17. 6. 1955
Počet utkání za reprezentaci: 1
V jakých letech tato utkání odehrál: 1978
Počet vstřelených branek za reprezentaci: 0
Klubová hráčská kariéra 1973 - 1975 Bohemians Praha
1975 - 1977 RH Cheb
1977 - 1981 Bohemians Praha
1983 - 1985 Sklo Union Teplice

V československé nejvyšší soutěži prvně nastoupil ve svých osmnácti letech v barvách pražských Bohemians. Na vojnu odešel do RH Cheb, poté se do Ďolíčku vrátil a postupem času se stával klíčovým hráčem tohoto vršovického klubu. Klouček byl typem průbojného útočníka a pohotového střelce. V sezóně 1978/79 vstřelil v dresu Bohemians deset branek a stal se nejlepším střelcem tohoto týmu. Ten opustil v roce 1981, když zamířil do ambiciózních druholigových Teplic. Ve své druhé sezóně na severu Čech pomohl tomuto týmu k postupu mezi elitu. I když vstřelil osm branek, stal se druhým nejlepším klubovým střelcem, prvoligovou příslušnost se Teplicím nepodařilo udržet. Klouček však zůstal v tomto klubu i v druholigové éře. Tutéž soutěž si poté zahrál také v pražském týmu DP Xaverov Horní Počernice. V nižších soutěžích poté nastupoval za Hloubětín, Klecany či Kojetice u Prahy. V československé nejvyšší soutěži sehrál 129 zápasů a vstřelil 33 branek.

Po skončení hráčské kariéry se vydal na trenérskou dráhu. Trénoval na regionální úrovni v hlavním městě či nejčastěji v přilehlém Středočeském kraji. Vedl Xaverov, Novou Paku, Lysou nad Labem, Ostrou, Kutnou Horu, Malešice, Zeleneč, Zásmuky, Byšice, Lochkov či Mirošovice.

V reprezentaci nastoupil do 1 utkání. V září 1978 odehrál sedmdesát minut v přátelském zápase proti NDR, hraném v Lipsku. Národní tým prohrál 1:2 a Kloučka na závěrečných dvacet minut vystřídal Bilský.

text zpracoval Ondřej Nejedlo