Jiří Sedláček

Jiří Sedláček

Narozen: 5. 8. 1943
Počet utkání za reprezentaci: 1
V jakých letech tato utkání odehrál: 1970
Počet vstřelených branek za reprezentaci: 0
Klubová hráčská kariéra 1964 - 1980 Sklo Union Teplice
1980 - 1982 Spartak Ústní nad Labem
1982 - 1985 Litoměřice

Narodil se v Libáni na Jičínsku. S fotbalem začínal v Nebočadech v okrese Děčín. Brzy se tento urostlý brankář přesunul do Tatranu Teplice. Ve svých devatenácti letech již chytal tento brankář za RH Děčín, později za Kovostroj Děčín. V polovině 60. let si jej trenér Vlastimil Chobot přivedl do týmu Sklo Union Teplice. Zde tak započala jeho dlouhá kariéra, během nichž byl v první lize věrný pouze jedinému klubu. V Teplicích měl neotřesitelnou pozici naprosté jedničky, kterou splácel velmi dobrými výkony. Vždyť hned ve 119 ligových zápasech vychytal čisté konto. Je tak členem Klubu ligových brankářů. S nejvyšší soutěží se loučil až ve svých šestatřiceti letech. Během kariéry odchytal 339 prvoligových utkání.

Brankářské rukavice po odchodu z Teplic na pomyslný hřebík nepověsil. V nižších soutěžích nastupoval v Ústí nad Labem, Litoměřicích a Blšanech. Právě v Blšanech poté dvaadvacet let trénoval brankáře. Jeho rukama tak prošli kupříkladu Petr Čech, Aleš Chvalovský či Petr Kostelník.

V reprezentačním dresu nastoupil do 1 utkání. V říjnu roku 1970 si zachytal v přátelském utkání proti Polsku. Po prvním poločase za nepříznivého stavu 0:2 mu místo mezi tyčemi přenechal zkušenější kolega Antonín Kramerius, jemuž zápas příliš nevyšel. Sedláček již neinkasoval a podílel se tak na konečné remíze 2:2.

text zpracoval Ondřej Nejedlo