Setkání s internacionály - jubilanty

22. 10. 2023

Setkání s internacionály - jubilantySetkání s internacionály - jubilanty

V pražské restauraci „U Pivrnce“ na Hradčanském náměstí se uskutečnilo setkání vedení Nadace fotbalových internacionálů s bývalými reprezentanty, slavícími v letošním roce kulatá životní jubilea.

Slavnostního oběda se zúčastnili Ján Geleta, dlouholetá opora pražské Dukly, stříbrný olympionik z Tokia 1964 a vítěz ankety Fotbalista roku 1967, dalším letošním osmdesátníkem je legenda teplického fotbalu brankář Jiří Sedláček.

Mezi sedmdesátníky letos vstoupil František Štambacher, který byl u největších triumfů československého fotbalu – vítězství na mistrovství Evropy 1976 v Bělehradě, bronzu z evropského šampionátu 1980 v Itálii a olympijského zlata v Moskvě ve stejném roce.

Jen o pět měsíců mladší je reprezentační obránce Bohemians Zdeněk Prokeš, který s „Klokany“ v roce 1983 získal jediný mistrovský titul. Šedesátníky zastupovali Ivan Hašek, vítěz ankety Fotbalista roku 1987 a 1988, kapitán národního týmu na MS 1990 v Itálii, kde postoupil až do čtvrtfinále.

Aleš Bažant, dlouholetý obránce pražské Dukly a později Sparty, bude mít kulaté narozeniny až v poslední den roku. Mezi pozvanými byly i významné osobnosti obou pražských „S“ a čs. reprezentace Jozef Chovanec a Ivo Knoflíček, kteří slavili životní šedesátku v nedávné minulosti.

Předseda správní rady Nadace FI Antonín Panenka přivítal přítomné, poděkoval jim za vše, co odvedli pro československý a český fotbal. Na závěr setkání, které se neslo v příjemné atmosféře, v níž samozřejmě dominovala debata o fotbale, obdrželi internacionálové zlaté prsteny a peněžité dary.