Roušky od Fanklubu pro bývalé reprezentanty

27. 4. 2020

Roušky od Fanklubu pro bývalé reprezentanty Roušky od Fanklubu pro bývalé reprezentanty

článek převzat z fotbal.cz

Stará trička pro fanoušky českého národního týmu posloužila dobré věci. V obchodě už by na odbyt nešla, ale oficiální Fanklub fotbalové reprezentace z nich nechal jako ochranu před koronavirem ušít roušky.


Fanklub rozešle roušky přibližně stovce bývalých reprezentantů nad šedesát let, které sdružuje Nadace fotbalových internacionálů. Zbytek dostanou placení členové Fanklubu.

„Roušek mám několik, ale teď už budu nosit jen tuhle od Fanklubu,“ vzkázal mistr Evropy z roku 1976 Karol Dobiáš, když dárek osobně mezi prvními převzal. „Snažím se chránit podobně jako ostatní lidé. Nosím roušku, často si myji ruce a moc nikam nechodím.“

Roušky jsou vyrobené ve třech různých barvách – bílé, červené a modré. Doplněné jsou o znak české fotbalové reprezentace. Proč Fanklub roušky nechal vyrobit, vysvětlil jeho manažer Svatopluk Smysl: „Jako organizace, která má skoro deset tisíc členů, cítíme v současné situaci morální povinnost pomáhat. Proto jsme ve spolupráci s T-Mobile nechali roušky ušít. Jsou vyrobeny ze starých fanouškovských triček z EURO 2016, o které už by mezi fanoušky asi nebyl moc velký zájem. Takto alespoň ještě pomůžou.“

 

Roušku dostal také trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. Jeho tým kvůli celosvětové pandemii přišel o březnové zápasy ve Spojených státech i červnové EURO. Ale zavedená opatření chápe a dodržuje, protože zdraví by pro všechny mělo být na prvním místě.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří v posledních týdnech jakkoliv pomáhají. Ta vlna solidarity je úžasná. Jsem moc rád, že stranou nestojí ani fotbal. Od fotbalové reprezentace a FAČR, přes kluby a jednotlivé hráče, až právě po fotbalové fanoušky,“ řekl Jaroslav Šilhavý.

Každý balíček s rouškou od Fanklubu navíc obsahuje návod, jak zájemci mohou pomoct prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje. Jeho projekt Vlna naděje, který podpořila česká reprezentace, už vybral přes šest milionů korun.

Do sbírky lze přispět přes platební bránu nadačního fondu na internetových stránkách www.kapkanadeje.cz, nebo zasláním DMS zprávy ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 či 90 (podle hodnoty zamýšlené podpory) na číslo 87 777.