Nová podoba webu Nadace spuštěna!

30. 4. 2020

Nová podoba webu Nadace spuštěna!Nová podoba webu Nadace spuštěna!

Nadace fotbalových internacionálů (NFI) po několikaměsíčních přípravách spustila zbrusu novou podobu svých webových stránek. Kromě zásadní proměny vzhledu obsahuje celou řadu novinek, zejména výjimečnou databázi všech hráčů české národnosti, kteří české země, Československo nebo Českou republiku od roku 1906 reprezentovali. Součástí této databáze jsou profily každého z nich. Navíc do naplnění obsahu stránek a vytvoření paměti fotbalového národa se můžete zapojit i vy!


"Jedním z poslání Nadace je přispívat ke společenskému ocenění a připomenutí bývalých reprezentantů. Toho bez odpovídající prezentace na internetu lze v dnešní době jen stěží dosáhnout, takže mám radost, že se tento úkol podařilo splnit," poznamenal výkonný ředitel NFI Martin Říha.

Nový web byl vytvořen ve spolupráci s partnerem NFI - společností LD Studio. "Naše firma je plná sportovních nadšenců, takže pro nás byla tvorba webu radost. Dlouho jsme přitom přemýšleli, jak usnadnit prohlížení stránek i starším lidem, kteří na web dorazí. Napadlo nás, že pro nepočítačovou generaci jsou k získávání informací přirozené hlavně noviny," popsal Lukáš Duda ze společnosti LD Studio myšlenku, která vedla ke vzniku nového vizuálu NFI.

Kromě aktualit z činnosti NFI a životů bývalých reprezentantů si návštěvníci mohou prohlédnout profily všech českých hráčů, kteří zaznamenali od roku 1906 start v národním týmu. "Cílovým stavem je u každého reprezentanta mít i kratší životopisný text. Chtěl bych proto vyzvat všechny, kdo by se chtěli do přípravy textů, byť třeba jen o jednom jejich oblíbeném hráči zapojit, aby se nám ozvali na nadační e-mail nadace@fotbal.cz nebo přes kontaktní formulář na stránkách. Stejné platí třeba pro fotografie, které bychom k profilům jednotlivých hráčů mohli připojit," doplnil Martin Říha.

Nadace fotbalových internacionálů zároveň děkuje všem svým partnerům, bez jejichž podpory by činnost NFI nebyla možná a doufá, že nové stránky budou hojně navštěvovány a stanou se zdrojem informací pro všechny fotbalové příznivce.