Miroslav Kadlec má svoji hvězdu

21. 3. 2024

Miroslav Kadlec má svoji hvězduMiroslav Kadlec má svoji hvězdu

Kapitán vicemistrů Evropy z Anglie 1996 Miroslav Kadlec společně s předsedou FAČR Petrem Fouskem pokřtil svou hvězdu v Síni slávy, kam byl uveden při pondělním vyhlášení ankety Fotbalista roku 2023.

Devětapadesátiletý bývalý obránce se stal třiadvacátým členem dvorany FAČR na pražském Strahově., která uvádí osobnosti do Síně slávy od roku 2006.

Vedle Kadlece tam má svoji hvězdu dalších 17 jednotlivců. Ve dvoraně jsou také Josef Masopust, Andrej Kvašňák, Antonín Panenka, František Veselý, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Josef Bican, Karel Brückner, Rudolf Baťa, Pavel Nedvěd, Dušan Uhrin starší, Zdeněk Nehoda, Karel Poborský, Jan Koller, Václav Mašek, Karol Dobiaš a od minulého roku Eva Haniaková.

Hvězdu v Síni slávy dostala také pětice týmů - vicemistři světa 1934 a 1962, mistři Evropy 1976, vicemistři Evropy 1996 a mistři Evropy do 21 let z roku 2002. "Když vidím ty hvězdy a osobnosti, mezi které jsem se dostal, tak jsem poctěn a moc si toho vážím. Měl jsem štěstí, že jsem hrál fotbal v období výjimečných hráčů a trenérů, ať už to bylo na mistrovství světa 1990 nebo mistrovství Evropy 1996. To jsou zážitky, na které nezapomenu," přiznává novopečený člen Síně slávy.

"Je legendou českého fotbalu. Byl to správný kapitán, který proměnil rozhodující penaltu v semifinále mistrovství Evropy. Zapomenout nejde ani na mistrovství světa 1990. Hvězdu v Síni slávy má naprosto oprávněně," zdůrazňuje předseda FAČR Petr Fousek.

Miroslav Kadlec vedle stříbra z EURO 1996 v Anglii získal také v 90. letech dva německé ligové tituly s Kaiserslauternem. "Dva německé tituly, to málokdo v českém fotbale má. Myslím, že asi nikdo. Navíc jeden nám těsně unikl, skončili jsme druzí za Bayernem Mnichov o gól nebo dokonce o skóre. To řadím hned za ty úspěchy v nároďáku," konstatuje Kadlec.