Kuřim opět (o)žije Planeo Cupem

11. 3. 2024

Kuřim opět (o)žije Planeo CupemKuřim opět (o)žije Planeo Cupem

Seriál šesti závěrečných turnajů letošního ročníku Poháru mládeže FAČR 2024 Planeo Cup odstartuje o posledním dubnovém víkendu v Kuřimi, která byla premiérově hostitelem už vloni, kdy zde hrálo 24 týmů kategorie U12. Znovu je jeho partnerem také Nadace fotbalových internacionálů.

„Je to skvělá akce a jsme rádi, že můžeme takový prestižní mládežnický turnaj, který je fotbalovým svátkem pro celý jihomoravský region, znovu uspořádat. Snažíme se, aby měla i společenskou úroveň, proto na ni zveme starosty z okolních měst a obcí,“ říká manažer mládež FC Kuřim Jan Mikyska.

Přípravy organizátorů již začaly na sklonku podzimu, aby vše klapalo stejně jako v minulém roce. „Máme pro všechny zúčastněné týmy zajištěné kvalitní ubytování v hotelech, z Kuřimi je to do Brna jen třináct kilometrů. Čekáme opět velkou návštěvnost, srovnatelnou s loňskem, kdy zápasy Planeo Cupu sledovaly v našem areálu dohromady téměř tři tisícovky diváků! I proto budou letos k dispozici nová sociální zařízení, chceme také přítomným nabídnout i dostatečný servis občerstvení a catering. Turnajem žije celé město a jeho okolí,“ zdůrazňuje klubový manažer.

Pozornost se pochopitelně soustřeďuje i na kvalitu a odolnost obou hracích ploch, které v obou víkendových dnech (27. a 28. dubna) dostanou pořádně zabrat. Kuřimská omladina se letos představí nejen na domácím turnaji U13, ale i o týden později v Uničově, kde se hraje finále kategorie U12. „Vloni kluci skončili celkově na devátém místě, letos bychom chtěli, aby tohle lichotivé umístění minimálně vyrovnali,“ naznačuje smělý výkonnostní cíl celku pořádajícího klubu Jan Mikyska.