Internacionálové v Piešťanech

5. 6. 2023

Internacionálové v PiešťanechInternacionálové v Piešťanech

Příjemné setkání fotbalových internacionálů různých generací z Česka a Slovenska proběhlo ve dnech 2. a 3. června v Piešťanech. Volně navazovalo na loňskou červnovou velmi vydařenou akci pořádanou pod názvem Kanonýři v Kroměříži.

I tentokráte byl záměr setkání naplněn. Bývalí vynikající fotbalisté se opět potkali, popovídali si a zavzpomínali při dobrém jídle a pití. Akce se konala u příležitosti oslav deseti let trvání slovenského Klubu ligových kanonierov. Proto přijeli pogratulovati členové českého Klubu ligových kanonýrů, který vloni oslavil padesátku.

Vrcholem sobotního programu bylo utkání internacionálů a kanonýrů Slovenska a Česka. Výsledek nebyl podstatný, ale pro pořádek – domácí zvítězili 7:5 (4:3). Na české straně, která měla o dost vyšší věkový průměr, se v základní sestavě představilo sedm členů klubu, konkrétně legendy Bičovský, Hašek, Vízek, Mičinec, Janečka, Lokvenc a Diňa.

Další stovkař, Peter Herda, tým koučoval, přítomni byli tři mistři Evropy Karol Dobiaš i kanonýr Zdeněk Nehoda, který si měl co říci s kolegy z reprezentace Jurkemikem a Petrášem, viz snímek.

Objevil se i Antonín Panenka, předseda Nadace fotbalových internacionálů. Akce se zúčastnil i první místopředseda FAČR JUDr. Jiří Šidliák.