Důstojné rozloučení s Josefem Vojtou

14. 3. 2023

Důstojné rozloučení s Josefem VojtouDůstojné rozloučení s Josefem Vojtou

V úterý 14. března proběhlo ve velkém sále krematoria v Praze-Strašnicích poslední rozloučení s bývalým vynikajícím reprezentantem a úspěšným hráčem Sparty panem Josefem Vojtou.

Během své kariéry získal stříbrnou medaili na olympijských hrách 1964 v Tokiu a bronzovou medaili na prvním mistrovství Evropy v roce 1960 ve Francii. Nasbíral i dva mistrovské tituly se Spartou, výhru ve Středoevropském poháru a v Československém poháru.

Rozloučit se přišli spoluhráči z letenského klubu i z reprezentace, mezi více než pěti desítkami bývalých fotbalistů nechyběli pánové Mašek, Vrána, Kára, Táborský, Slaný, Stratil, ale i například Vrabec, Lavička, Z. Svoboda, Siegl. Z konkurenční Slavie byli mezi přítomnými pánové Mareš, oba Herdové, z Dukly například Geleta, Fiala, Rada a Berger, z Brna vážili cestu pánové Jarůšek a Hron.

Smuteční projev přednesl generální sekretář Sparty Praha pan Dušan Žovinec. Za Nadaci fotbalových internacionálů a FAČR se s vynikajícím reprezentantem rozloučili výkonný ředitel Václav Tichý a tajemník nadace Jaroslav Kolář.