Chramosta dalším stovkařem?

2. 4. 2024

Chramosta dalším stovkařem?Chramosta dalším stovkařem?

Klub ligových kanonýrů časopisu GÓL se možná v dohledné době dočká rozšíření prestižní společnosti o dalšího člena. Třiatřicetiletému jabloneckému útočníkovi Janu Chramostovi totiž schází již jen pět přesných tref, aby si vystřílel vstupní pozvánku do „Klubu 100“!

I v této sezoně totiž navazuje na loňskou gólově nejplodnější sezonu, proto také postupně předběhl ostatní čekatele. O jeden ligový zásah méně má aktuálně na kontě českobudějovický forvard Zdeněk Ondrášek, o dva pak Martin Doležal, oblékající nyní dres nováčka z Karviné.

Brněnský Jakub Řezníček už sice nastřílel 98 gólů, ale protože vloni se Zbrojovkou spadl do druhé ligy, přešlapuje minimálně rok na místě. Ještě déle ve stejné soutěži, ze které se vstřelené branky nezapočítávají, působí příbramský Tomáš Wágner (92 branek).

A jak si střelecky stojí v pořadí čekatelů reprezentanti? Devátý je Patrik Schick se 75 ligovými góly, ten poslední vstřelil v nastaveném čase domácího utkání lídra bundesligy Leverkusenu proti Hoffenheimu.

Na 63 branek si polepšil dvanáctý také slávistický forvard Václav Jurečka, který se dvěma zásahy v Uherském Hradišti do sítě svého bývalého klubu Slovácka vyhoupl do čela průběžného pořadí kanonýrů v této sezoně (15 gólů).

O jednu trefu méně má na třinácté příčce sparťanský útočník Jan Kuchta. Na 16. místo vystoupal reprezentační kapitán, středopolař Tomáš Souček, který si polepšil na 57 ligových gólů. Jediný zásah v nejvyšší soutěži schází ke kótě 50 plzeňské věži Tomáši Chorému na 18. příčce. Adam Hložek načal pátou desítku (23. místo, 41 branek), Ondřej Lingr je sedmadvacátý s kulatou čtyřicítkou ligových gólů.